Haber

‘Sakarya Turu’ yarışlarının son etabını Çinli sporcu kazandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘Bisiklet Festivali’ kapsamında düzenlenen ‘Sakarya Turu’ yarışlarının dördüncü ve son etabı tamamlandı. 138 kilometrelik parkurda Çin Milli takımından Xianjing Lyu birinci oldu.

Sakarya Turu yarışlarının dördüncü etabı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Bisiklet Festivali’nde gerçekleştirildi. 13 ülkeden 14 takım ve 68 sporcunun katıldığı yarışlar, Sunflower Bisiklet Vadisi’nde başladı. 138 kilometrelik parkurda terleyen sporcular bitiş noktasına ulaştı. Bu kapsamda Blackwater parkurundaki yarışın dördüncü ve son etabında Çin Milli takımından Xianjing Lyu bitiş çizgisini geçen ilk sporcu oldu. İkinciliği ise Astana grubundan Estonyalı Martin Laas aldı. Üçüncü sırada ise Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Takımı’nın yıldız bisikletçisi Aliaksandr Bereznyak bitiş çizgisine geldi.

Son etabın ardından 4 gün sürecek Sakarya Turu yarışlarının genel klasman lideri de belli oldu. Genel klasman liderliğini kazanan, rengine Sakarya’nın simgesi olan balkabağı renginden ilham alan turuncu mayonun sahibi Estonyalı Martin Laas oldu. UCI yetkilileri, kazanan sporculara madalyalarını takdim etti. – SAKARYA

duzici-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu