Yaşam

Mavi Tonları İle Tercih Edildiğinde Göreni Şaşırtacak Makyaj Önerileri

Her renk her makyaja gitmez. Şık ve stil sahibi görünmek için ideal bir tarza ve gerçek renk kombinasyonlarına imza atmanız gerekiyor. Mavi elbise giydiğiniz günlerde hangi renk makyaj yapacağınıza karar veremiyorsanız doğru yerdesiniz! Makyajınızı uygun renk tonlarıyla kombinlediğinizde mavi elbiseniz ön plana çıkabilir, şık ve kusursuz görünebilirsiniz. Tüm detaylarıyla mavi tonlarında elbiseler için makyaj önerileriyle karşınızdayız!

Göz alıcı görünmek istiyorsanız gelin makyaj tüyolarını birlikte inceleyelim.

Mavi elbiseye ne renk göz makyajı yapılmalı?

Mavi tonlardaki elbiseler özel bir makyaj seçmeye değer. Genel olarak mavi bir elbisenin makyajı, doğru tonu seçmek ve tekniğe dayalı olarak gözlere odaklanmaktır. Bu nedenle makyajınız daha soft ve sade tonlarda olmalıdır. Hem mavi ile uyumlu hem de bunaltmayacak renkler tavsiye edilir. Örneğin pembe, şeftali, altın, kahverengi, bej ve hatta mercan tonlarında göz makyajı yaparak şık ve stil sahibi bir görünüm yaratabilirsiniz.

Mavi elbisenle seçmen gereken ruj rengini sana söylüyoruz!

Mavi elbisenizle çelişmeyen, onu tamamlayan bir renk seçmelisiniz. Yani mavi bir elbise giyerken dudaklarınızı öne çıkarmak istiyorsanız şeftali ve pembe tonlarında ruj sürmek size çok yakışacak!

Tercih ettiğiniz mavi tonu lacivert ise nasıl bir makyaj yapmalısınız?

Lacivert ağır bir renk olduğu için makyajı abartmamak gerekiyor. Elbisenizi ön plana çıkarmak için metalik tonlarda gümüş ve altın rengi farlar kullanarak göz makyajı yapabilirsiniz. Metalik tonlarda bir far paleti kullanarak elbisenizle harika bir uyum yakalayabilirsiniz. Lacivert bir elbise için ruj önerisi olarak nude tonları öneriyoruz.

Saks mavisi bir elbise ile nasıl parlayacağınızı da anlatalım…

Bej-pembe alt tonlu bir göz makyajı saks mavisi elbisenize çok yakışacaktır. Açık tonlarda ışıltılı farlar kullanabilirsiniz. Göz makyajınızı öne çıkarmak için kirpiklerinizi tek tek uzatan bir maskara seçmelisiniz. Saks mavisi elbisenin canlı rengini en çok parlak rujlar gösteriyor. Dudaklarınızda açık pembe tonlarda parlak rujlar sayesinde elbiseniz daha belirgin olacak.

Tercihiniz bebe mavisi ise gözleriniz hangi tonda olmalı?

Bebe mavisi açık mavi tonlarında olduğu için koyu kahve buğulu göz makyajı tercih edebilirsiniz. Bebe mavisi elbisenize makyaj yaparken soğuk tonları kullanabilirsiniz. Elbisenize uygun ruj seçerken mavi ile mükemmel bir uyum sağlayan kiremit rengini tercih ederek elbisenize uygun makyajı tamamlayabilirsiniz.

Son olarak lacivert elbise ile asaletinizi tamamlayacak makyaj tüyolarına bir göz atalım…

Lacivert elbisenize sade, açık simli bir göz farı sürerek elbisenizle kontrast yaratabilirsiniz. Lacivert ile çok yakışacak etkileyici bir renge sahip olan bordo ruju uygulayarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

onikisubathaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu