Haber

Malezya Başbakanı Enver İbrahim, İşbirliğini Artırmak İçin Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile Bir Araya Geldi

GEORGE TOWN, 12 Ağustos (Xinhua) — Malezya Başbakanı Enver İbrahim konuk Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile George Town’da bir araya geldi. Cuma günü yapılan görüşmede taraflar, çeşitli alanlarda işbirliğini artırma sözü verdi.

Geçen Mart ayında Çin’e gerçekleştirdiği başarılı ziyareti hatırlatan Enver İbrahim, Çin’in Malezya’nın sıkı ve samimi bir dostu olduğunu, iki ülkenin özel ve dostane çıkarları ile güçlü ikili işbirliğine sahip olduğunu söyledi.

Başbakan, iki ülke liderlerinin vardığı uzlaşmanın taraflarca etkin bir şekilde uygulandığını ve ekonomi, ticaret, yatırım, kültür ve turizm alanlarında işbirliğinde değerli ilerlemeler kaydedildiğini kaydetti.

Anwar Ibrahim, Çinli şirketlerin Malezya’daki yatırımlarını artırmasını memnuniyetle karşıladıklarını ve Malezya’nın karşılıklı yarar sağlayan ve kazan-kazan sonuçlara ulaşmak için Çin ile çeşitli alanlarda işbirliğini derinleştirmeye hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Aynı zamanda Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu üyesi olan Wang, Enver İbrahim’in Çin halkının eski bir dostu olduğunu vurgulayarak, iki ülke cumhurbaşkanlarının karşılıklı sağlam inanç ve dostluk tesis ettiğini belirtti. ve ortak bir geleceğe sahip bir Çin-Malezya topluluğunun ortak inşasının yönünü belirledi.

Wang, Çin’in ikili ilişkilerde sağlam ve güçlü gelişme ivmesini sürdürmek, iki halka daha fazla fayda sağlamak ve bölgesel kalkınma ve canlanmaya yeni katkılar sağlamak için Malezya ile çalışmaya hazır olduğunu ifade etti.

Çin ve Malezya’nın örnek kalkınma konseptleri ve büyük ortak çıkarları olan yükselen pazarlar ve gelişmekte olan ülkeler olduğuna dikkat çeken Wang, iki ülke arasındaki yüksek kaliteli Üretim ve Yol iş birliğinin verimli sonuçlar verdiğini sözlerine ekledi.

susehrihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu