Haber

Hollanda’da tren kazası: En az 1 ölü, 30 yaralı

Hollanda’da meydana gelen tren kazasında bir kişinin hayatını kaybettiği, aralarında ağır vakaların da bulunduğu en az 30 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Yerel acil durum ekipleri tarafından yapılan açıklamada, iki katlı yüksek hızlı yolcu treninin Salı sabahı raylarda inşaat malzemeleriyle çarpışması sonucu raydan çıktığı belirtildi. Açıklamada, Hollanda’nın batısındaki Amsterdam kentinden yaklaşık 65 kilometre güneydeki Lahey’e gitmekte olan yaklaşık 60 yolcusu bulunan gece treninin Voorschoten adlı köy yakınlarında raydan çıktığı, 1 kişinin hayatını kaybettiği, en az 30 kişinin de yaralandığı belirtildi. yaralı.

Kurtarma ekiplerinin olay yerinde olduğu belirtilirken, yerel bir radyoya konuşan itfaiye sözcüsü, 19 kişinin hastanede, diğerlerinin ise olay yerinde tedavi altına alındığını söyledi.

Hollanda Haber Ajansı’nın (ANP) haberine göre, kaza sonrası trenin ön vagonu raydan çıkarak bitişikteki tarlaya saplanırken, ikinci vagon yan yatarak en arkadaki vagonda yangın çıktı ancak yangın çıktı. sonradan söndürüldü.

Kazanın nedeni hakkında farklı açıklamalar var. Kazayla ilgili ilk haberde yolcu treninin yük treniyle çarpıştığı belirtildi. Hollanda Demiryolları (NS) Sözcüsü Erik Kroeze, kazaya bir yük treninin karıştığını ancak ayrıntı veremeyeceğini söyledi. Kazanın ardından Amsterdam ile Brüksel ve Paris arasındaki tren seferlerinin en az Salı öğleden sonraya kadar iptal edildiği belirtildi.

rtr / DCU,AI

Mani olmadan DW Türkçe’ye nasıl ulaşabilirim?

habernarlidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu