Haber

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna popüler yanıt

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Habertürk canlı yayınında Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı. Deprem sonrası Hatay’daki son durumu paylaşan Savaş, “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?” soruyu yanıtladı.

Lütfü Savaş, istifasıyla ilgili şunları söyledi:

“Kasabalarda teknisyen olmadığı için çok doğru. Her işi tek tek yaptırıyorsunuz. Odalar neden engelli? Müteahhitler daha hızlı ve rahat hareket etsinler diye. Yıkılmış bir belediyeden bahsediyoruz. 1995’ten devraldığımız binanın arşivi yok.Arşiv topluyoruz.Şehir şu an bu kadar.Zor durumda gitmenin imkanı yok.9 yıldır buna yetkim yok. 11 ilçe iktidar o istifa edecekse herkes istifa etsin 1 ay sonra kim ceza alırsa ben de buna dahilim.

“Suçluysalar, 11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SUÇLUDUR”

Burada hükümetin imar affı, 2013’te tüm odalar kenara çekilip belediye tarafından inşaat ruhsatları yüklenmişken yanlış mı? Her belediyede teknik adam var mı yok mu? Teknik elemanı olmayan beldelere bu kadar sorumluluk yüklemek yanlış mı? Şimdiye kadar 45.000 kişi hayatını kaybetti. Sadece CHP’li belediye başkanı suçsuz. O suçluysa 11 büyükşehir belediye başkanı suçludur. Bütün odaları bu işin içinden çıkaran iktidar suçludur. Her saniye yasa çıkaran, ‘seni affediyorum’ diyen, onu ölüme terk eden iktidar yanılıyor. Bu 10 belediyeden 8’i devletin parasıyla bağlantılı.”

haberakoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu