Haber

Gaziantep seçim sonuçları açıklandı! Zelzele bölgesinde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun oyları…

Birinci tip cumhurbaşkanlığı seçiminde kendilerine oy vermedikleri için muhalefet partililerin ağır hakaretlerine maruz kalan depremzedeler, ikinci tur seçimler için Gaziantep’te oy kullanmaya gitti. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde yüzyılın felaketiyle sarsılan bir deprem bölgesi olan Gaziantep, Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan’a açık farkla destek verdi. İşte ikinci tür seçim sonuçları…

DEPREM BÖLGESİNDE VATANDAŞLAR OY VERDİ!

Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci versiyonu için oy kullanma süreci Türkiye genelinde saat 08.00’de başlıyor. 17:00’de sona erdi. Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen vatandaşlar, kurulan konteynerlerde oy kullandı.

GAZİANTEP SEÇİM SONUÇLARI

Asrın felaketine yol açan sarsıntıların ardından devletin bir an bile yalnız bırakmadığı Gaziantep depremzedeleri, yeni cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına akın etti. İlk turda Gaziantep’te Cumhur İttifakı’nın oyları yüzde 59,39 olurken, Millet İttifakı’nın oyları yüzde 25,76’da kaldı. 28 Mayıs 2023’te Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur’da sandık başına giden depremzedeler oy kullanma sürecini tamamladı.

GAZİANTEP’TE OY VERİLECEK İLÇELER

Gaziantep’te Cumhurbaşkanlığı 2. cinsiyet seçimi için Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil, Yavuzeli oy kullandı.

GAZİANTEP İLÇE SEÇİM SONUÇLARI

DEPREM MAĞDURLARINA ÇOK AĞIR SÖZLER

Bugün yapılan ikinci cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandık başına giden CHP’li bir seçmen, depremin en şiddetli olduğu iller Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Hatay’da ağır sözler içeren sözler yazdı.

Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verdiği görseli paylaşan CHP’linin oy pusulasının yanına şu notları bıraktığı görüldü: “Hatay’a lanet olsun”, “Yıkılsın Maraş”, “Çekelim Acıyaman”, “Enkazınızı Malatya görelim” Seçmen Anne ve babasını kaybeden depremzedelere içerleyenler, Kılıçdaroğlu’nun oyların yüzde 90’ını aldığı Hatay’ın Defne ilçesi için “Defne’ye selam” yazdı.


 

GAZİANTEP CUMHURBAŞKANLIĞI CANLI SEÇİM SONUÇ EKRANI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu