Haber

Eskişehir’de Polis Memurunu Vuran Sanığın Duruşması Yapıldı

Polis memuru meslektaşını vurarak göğsünden ağır yaralayan sanığın yargılandığı ikinci duruşma, Eskişehir’de görüldü.

3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Meriç S ve olayda yaralanan polis memuru Seyhan Ç katıldı. ve tarafların avukatları katıldı.

Önceki duruşmadaki savunmasında, yaraladığı meslektaşının herhangi bir sorunu olmadığını ve psikolojik tedavi gördüğünü iddia eden sanık Meriç S, “Suçlamaları kabul etmiyorum. Kasıtlı bir şey yapmadım. serbest bırakılmam.” söz konusu.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek, belgedeki eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı 8 Şubat’a erteledi.

Tepebaşı Belediyesi Emniyet Müdürlüğü binasında 27 Şubat’ta çıkan arbede sırasında polis memuru Seyhan Ç. Silahla yaralanan ve polis ekipleri tarafından yakalanan Meriç S. tutuklandı.

Başsavcılık tarafından hazırlanan iddianamede, Meriç S. hakkında “kasten adam öldürmeye teşebbüs” suçundan 13 yıldan 21 yıla kadar, “ruhsatsız silah bulundurmak” suçundan ise 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianamede, şüpheli Meriç S’nin olay öncesindeki tehdit ifadelerinin, silahla çalıştığı karakola geldiğini ve meslektaşını yaralamayı planladığını gösterdiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu