Haber

Ertuğrul Günay, CHP’nin adaylık teklifini reddettiğini açıkladı

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için CHP’den teklif aldığını ancak bu teklifi reddettiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Günay, “Ülkemizin ‘tarafsız – bağımsız bir ortak isme’ ihtiyaç duyduğu bir dönemde geçen bahar gelseydi bu önerinin daha anlamlı olacağını düşünüyorum.”

Günay’ın sosyal medyadaki açıklamasının tamamı şöyle:

“Geçen hafta CHP Ordu İl Başkanı, milletvekilleri ve değerli Genel Başkan, Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı için öneride bulunma nezaketinde bulundular. Akabinde birçok hemşehrim bu öneriyi paylaştı. Yaklaşık bir ay önce meslektaşım, Ordu’daki Saadet Partisi İl Başkanı da bir heyetle beni ziyaret etti. ‘Ortak adaylık’ konusundaki niyetimi sorma nezaketini gösterdi. Hepsine teşekkür ediyorum. 10 yıldır yeniden bağımsız oldum – hatalara itiraz etmenin bedeli olarak. Benim hiçbir partiye bağlılığım yok ama hemen hemen her çevreden ve partiden dostlarım ve ortaklarım var.Bu teklif kabul edildi.Ülkemizin ‘tarafsız bir’e ihtiyaç duyduğu bir dönemde bahar gelseydi daha anlamlı olurdu diye düşünüyorum. – bağımsız ortak isim’. Şu anda bir parti kalıbına sığabileceğimi ve ‘hak, adalet ve demokrasi’ anlayışımın mevcut partilerin sınırları içine sığabileceğini düşünmüyorum. Yine de bu öneriyi şu şekilde yapıyorum: yeterli niyet Onları kazandıran tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gerçek millete hizmet aşkıyla yola çıkan tüm adaylara başarılar diliyorum. Ülkemizde adalet ve barışın hakim olduğunu daha fazla gecikmeden görmek ümidiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” (HABER MERKEZİ)

haber-elmali.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu