Haber

Erkan Baş için ‘Tito kalıntısı’ dedi! BBP, Destici’nin tartışmalı sözlerine açıklık getirdi

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Mustafa Destici, katıldığı bir televizyon programında Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Lideri Erkan Baş hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Destici, “Adam TİTO kalıntısı, yani Yugoslavya’da TİTO rejimi vardı, komünist rejim vardı. Şimdi Almanya’dan geçiyorsunuz, orada sol örgütler içindesiniz. Alman istihbaratı, Türkiye’ye gönderildiniz. Gerçek soyadınız nedir: Jusovic. Burada ne kullanıyorsunuz? Kafa kullanıyorsunuz.” dedi.

“TITO’NUN ÇİZGİSİNDE LENİNİST ANLAYIŞI OLAN BİREYE ANLATILMIŞTIR”

Destici’nin sözleri büyük yankı uyandırırken, TV100’de yayınlanan bir programa konuk olan Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, Destici’nin TİP Başkanı Erkan Baş ile ilgili sözleri hakkında açıklamalarda bulundu. Karacan, şu ifadeleri kullandı: “Balkan Türklüğüne atıfta bulunarak ‘Tito kalıntısı’ dememiz mümkün değil. Yugoslavya’daki etnik grupları etkisiz hale getiren, yerine Yugoslav milliyetçiliğini sokmaya çalışan, toplumu yaralayan bir zihniyeti kastettik. Arkadaş TİP Genel Başkanı olduğu söylenen Boşnak asıllı “Bu arkadaşın Balkan Türklüğü ile ilgili bir açıklama yaptığını duydunuz mu? Türkiye’ye geliyor. HDP ile iş birliği yapıyor, Türk polisi için ‘İşgal’ tabirini kullanıyor. Her türlü anarşist pratikte yer alır. Yani burada kastettiğimiz Marksist, Leninist bir anlayışa sahip olan Tito’dur.”

ERKAN BAŞ’IN CEVABI ZOR OLDU

Erkan Baş ise Twitter’dan Desteci’nin sözlerine yanıt vererek, “Ben bu kişiyi ciddiye almıyorum ama burada mesele ben değilim. Hakarete uğrayan ülkemizdeki milyonlarca Yugoslav göçmen. ajanlıkla suçlanan almanya’da doğan milyonlarca işçi çocuğu. bu ırkçılıktır. yurtdışındaki işçilerin haysiyetine yenik düşersiniz, suyun diğer tarafında. herkes rahatlıkla “gizliyor” dediği bilgilere ulaşabilir .”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu