Haber

Devlet Bahçeli’den “hükümet istifa” sloganlarına acil çağrı: Maçlar seyircisiz oynanmalı

MHP lideri Devlet Bahçeli, tribünlerden yükselen istifa sloganlarının ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Fenerbahçe-Konyaspor maçında yükselen istifa tezahüratlarının ardından Beşiktaş-Antalyaspor maçında da benzer olaylar yaşandı.

“İZLEYİCİ OLMADAN OYNAYIN”

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından uzun bir açıklama paylaştı. Bahçeli, maçların seyircisiz oynanması için futbol camiasına acil davette bulundu.

İşte Bahçeli’nin açıklamaları:

“Sorumsuzluk ve Cehalet”

“Türkiye’miz son yüzyılın en büyük sarsıntısıyla boğuşurken, Fenerbahçe-Konyaspor maçında tribünlerden istifa sloganları atmak sorumsuzluk ve bilinçsizliktir.”

“AYNI SESLER VARSA TUZAK AÇIKTIR”

“Galatasaray-Alanyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor kulüpleri arasında bugün oynanacak maçlarda istifa sesleri yükselirse kulüplerimizin kandırıldığı, tuzağa düşürüldüğü ortaya çıkacaktır.”

“ŞİDDETLE KINIYORUZ”

“Milliyetçi Hareket Partisi, ülkemizin böylesine hassas ve acılı günlerinde depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza gösterilen saygısızlığı, sporun kirli siyasette kullanılmasını şiddetle kınıyor.”

“ACİL VE GEREKLİ ADIMLAR ATILMALIDIR”

“Maçların seyircisiz oynanması veya gerekli tedbirlerin alınması için tüm kulüp liderlerinin acil ve gerekli adımları atması kaçınılmazdır. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir.”

“TÜRK FUTBOLUNUN ALEVLENDİRİLMESİNE VE ALÇAKLANMASINA SESSİZ KALAMIYORUZ”

Türk futbolunu rezilliğe, rezalete mahkûm etmek isteyenlere göz yummak, sessiz kalmak şu aşamada mümkün değil” dedi.

Hükümetten istifa tezahüratlarının ardından Devlet Bahçeli’den acil çağrı: Maçlar seyircisiz oynanmalı” layout=”intrinsic” width=”640″ height=”306″>

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu