Haber

Bursa’da iş sağlığı için uluslararası işbirliği

BURSA (İGFA) –İş sağlığı ve güvenliği alanında uyguladığı yumuşatma ve eğitim politikalarıyla her zaman Türkiye’ye örnek teşkil eden Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, bu alanda örnek bir iş birliğine bir kez daha imza attı.

Uluslararası Sosyal Güvenlik Kuruluşları Birliği (ISSA) heyeti, Bursa temasları kapsamında ilk olarak BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. BUSKİ’nin çamur yakma tesisini ziyaret eden heyet, üretimi devam eden Dürdane Deresi’nin ıslah çalışmalarını da yerinde inceledi.

İki kurum arasında yeterli niyet mektubu da tarihi belediye binasında imzalandı. İmza töreni; Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Çelik, BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç, ISSA İnşaat Kazaları Önleme Bölüm Lideri ve Alman Sosyal Kaza Sigortaları Kurumu (DGUV) Kıdemli Uzmanı Prof. (BG ETEM) Nevzat Bağlı, Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Daire Başkanı Mehmet Veysi Tutkun, İSG Şube Müdürleri Dr. Nurten Türksoy ve Erhan Güneş katıldı.

Bursa’nın güçlü bir altyapıya sahip olması için değerli yatırımlara imza atan BUSKİ, çalışanlarına sağlıklı, huzurlu ve keyifli bir çalışma ortamı sunabilmek için İSG çalışmalarına da büyük önem veriyor. Almanya’dan gelen heyet ile yapılan görüşmelerde, ISSA’nın dünyanın birçok ülkesinde iş kazaları ve meslek hastalıklarını azaltmak için yürüttüğü “Vision ZERO” projesinin ayaklarından biri de Rezidans mülkiyetinde hayata geçirildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi.

İmza töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Süleyman Çelik, “İlimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Projeyi Bursa’dan başlayarak ülkemizin her bölgesine yaymak gibi bir hedefimiz var. Bunları yapmaktaki temel amaç, tüm personelin can güvenliğini artırmak, pilot projeler geliştirmek ve uygulamak, elde edilen sonuçları kongre ve seminerlerde paylaşmak ve personelin can güvenliğini en üst seviyede tutmaktır. İnşallah suya atılan taş gibi dalgalar halinde ülkemize yayılır. Hayırlı olsun” dedi.

ISSA İnşaat Kazalarını Önleme Bölüm Lideri ve Alman Sosyal Kaza Sigorta Kurumu (DGUV) Kıdemli Uzmanı Prof. Karl-Heinz Noelel de son derece değerli bir işe imza attıklarını vurguladı. Noelel, tek hedeflerinin çalışanların işe gidip gelirken daha sağlıklı olmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından BUSKİ ile ISSA arasında uygun niyet mektubu imzalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu