Haber

Ayvalık’ta iki rakip takım depremzedeler için tek yürek oldu

Kahramanmaraş ve Hatay depremlerinin ardından tüm Türkiye afetzedeler için tek yürek olurken, Balıkesir’in Ayvalık ilçesi de yüzyılın afetinin yaralarını sarmak adına anlamlı bir mitinge ev sahipliği yaptı.

Balıkesir’in körfez ilçeleri olan Ayvalık ve Edremit’in önde gelen kulüpleri Ayvalıkgücü Belediye, spor ve 1966 Edremitspor, bu kez mağdurlar için mücadele etti. Ayvalık Hüsnü Uğural Stadı’nda gerçekleşen karşılaşmada, iki ezeli rakibin ve kadim dostların taraftarları, tribünlerde ‘Türkiye tek yürek’ sloganları attı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Ayvalıkgücü Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Babayiğit, 1966 Edremitspor Kulüp Başkanı Tümdeniz Çelebi ve her iki kulübün yöneticileri maçı gurur tribününden birlikte izledi.

Maç öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, 11 ili etkileyen büyük bir afet yaşandığına vurgu yaparak, “Bu depremlerde çok canımızı kaybettik. Acımız çok büyük. Allah ülkemize ve milletimize böyle acıları bir daha yaşatmasın.Bu duygularla böylesine anlamlı bir karşılaşmayı organize ediyoruz.Teklifimize olumlu yanıt veren Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’a şükranlarımı sunuyorum. 1966 Edremitspor Kulübü yöneticilerine ve maçın tüm biletlerinin satılmasını sağlayan Edremit ve Ayvalık halkına.”

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan da afetin yaralarının sarılması için yapılan düzenlemenin örnek olması temennisinde bulunarak, “Türkiye depremzedeler için tek yürek oldu. Tabii ki büyük bir camia olan spor camiası da büyük bir camia. , bu duruma kayıtsız kalamadı.Böylesine anlamlı bir maç oynamamız için bize teklifte bulunanlara, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e çok teşekkür ediyoruz. Taraftarlar organizasyonu düzenleyerek, aynı coşkuyla devam edecekler” dedi.

Ayvalıkgücü Belediyespor Kulüp Lideri Mehmet Babayiğit, 1966 Edremitspor Kulüp Lideri Tümdeniz Çelebi ve Ayvalıkgücü Belediyespor Teknik Müdürü Mehmet Yıkılmazdağ da afetzedeler için anlamlı bir düzenleme içerisinde olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ilk depremin olduğu saat 04:17’ye denk gelen karşılaşmanın 4. dakika 17. saniyesinde maçın hakemi çabayı durdurdu. O sırada depremden etkilenen 11 ilin adı türbinlerden anons edildi ve ‘Türkiye tek yürek’ sloganları atıldı.

Depremzedeler için düzenlenen düzenlemede her biri 100 liradan basılan 2 bin biletin tamamının satıldığı öğrenildi.

Dostane bir atmosferde geçen maç Kemal Akbaba, Tugay Yıldırım, Enese Savucu ve Berkay Akgül’ün golleriyle Ayvalıkgücü Belediyespor’un 4-0 üstünlüğü ile sona erdi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu